fbpx

Atrakcje Kurpia Arte

Koncerty i występy

Hotel Kurpia Arte organizuje koncerty w największej w północno-wschodniej Polsce wiacie (pomieści nawet 2000 osób). Ustawienie stołów i ław umożliwia organizację koncertu/występów oraz biesiady. Wiata jest udostępniana przez cały rok.

Biesiady kurpiowskie z kuchnią regionalną

Biesiadę kurpiowską organizujemy w karczmie . Goście przy rozpalonym ognisku tańczą, śpiewają pieśni ludowe, pieką kiełbaski. Impreza odbywa się w towarzystwie regionalnej kapeli. Grillujemy kaszankę, kiszkę ziemniaczaną, szaszłyki itp. do których podajemy kilka rodzajów sałatek, babkę ziemniaczaną, karkówkę w chlebie oraz fafernuchy. Biesiada nie może obyć się bez grzańca (piwo podgrzane z miodem innymi przyprawami) w chłodne dni. Latem podajemy zimne piwo z beczki z naszego regionu oraz piwo kozicowe (jałowcowe) własnego wyrobu. Obiekt ma 3 hektary własnego terenu – zatem zabawa może trwać do białego rana bez zakłócania spokoju sąsiadów.

Jazda konna (wierzchem lub bryczką) oraz zimowe kuligi

Hotel Kurpia Arte organizuje koncerty w największej w północno-wschodniej Polsce wiacie (pomieści nawet 2000 osób). Ustawienie stołów i ław umożliwia organizację koncertu/występów oraz biesiady. Wiata jest udostępniana przez cały rok.

Wycieczki krajoznawcze po okolicy oraz warsztaty regionalne

Hotel Kurpia Arte organizuje koncerty w największej w północno-wschodniej Polsce wiacie (pomieści nawet 2000 osób). Ustawienie stołów i ław umożliwia organizację koncertu/występów oraz biesiady. Wiata jest udostępniana przez cały rok.

Zwiedzanie Fortów Carskich

Zwiedzanie fortów carskich połączone ze strzelaniem z broni ostrej. Celem strategicznym Klubu Fort jest ocalenie w pamięci miejsc, ludzi i wydarzeń związanych militarnie i kulturowo z historią Ziemi Łomżyńskiej. Podczas zwiedzania organizowane są zawody: strzelanie z broni palnej oraz pikniki forteczne.

Zwiedzanie Muzeum Przyrody w Drozdowie

Muzeum Przyrody w Drozdowie powstało w 1984 roku. Jego siedziba mieści się w dworku słynnej rodziny Lutosławskich. Priorytetowymi zadaniami jest działalność naukowa i edukacyjna. Odbywają się tutaj wystawy obejmujące naturalne walory i elementy środowiskowe, jest także miejscem wycieczek turystów i młodzieży szkolnej. Muzeum przyrody to także ważne miejsce dla melomanów – co roku odbywają się tutaj koncerty muzyki poważnej w ramach imprezy “muzyczne dni Drozdowa”. Jeden z koncertów tego cyklu ma miejsce także co roku na początku lipca w naszym hotelu.

Zwiedzanie Biebrzańskiego Parku Narodowego

Biebrzański Park Narodowy jest największym parkiem narodowym w Polsce i jednym z większych w Europie. Położony jest w północno-wschodniej części kraju, na terenie województwa podlaskiego. Chroni przede wszystkim rozległe i prawie niezmienione dolinowe torfowiska z unikalną różnorodnością gatunków roślin, ptaków i innych zwierząt oraz naturalnych ekosystemów. Znaczna część parku to największy i najbardziej naturalny w Polsce i Europie kompleks torfowisk niskich, wysokich i przejściowych. Główną oś hydrograficzną parku stanowi rzeka Biebrza na długości 164 km. Szerokość koryta wynosi od kilku do kilkudziesięciu metrów, a rzeka płynie zakolami i tworzy liczne starorzecza. Obszar ten cechuje się unikalnymi walorami krajobrazowymi. Dolina Biebrzy znalazła się na liście obszarów chronionych Natura 2000.

Ochrona gatunkowa

Dolina Biebrzy jest bardzo ważnym miejscem gniazdowania, żerowania i odpoczynku dla ptactwa wodno-błotnego w Polsce, a także w Europie Środkowej. Charakterystyczne gatunki lęgowe w dolinie Biebrzy to: batalion (symbol parku), wodniczka, 4 gatunki bekasów, bekasik, kulik wielki, biegus zmienny, żuraw, mewa mała, rybitwy. Można też spotkać cietrzewia, rożeńca, świstuna, łabędzia krzykliwego, sowę błotną. W parku występuje wiele innych zwierząt: łoś, jeleń, sarna, bóbr, wilk, lis, jenot, borsuk, tchórz, kuna leśna, wydra, gronostaj, łasica. W roku 1995 została wpisana na listę siedlisk konwencji RAMSAR.
Szata roślinna parku odznacza się ogromną różnorodnością. Występuje tu wiele rzadkich gatunków takich jak: brzoza niska, wierzba lapońska, widłaki, goździk piaskowy, grążel żółty, rosiczki, wielosił błękitny, gnidosz królewski, pomocnik baldaszkowy, goryczka wąskolistna, kosaciec syberyjski, storczyki, skalnica torfowiskowa, wełnianka, fiołek mokradłowy, kilka reliktowych gatunków mchów.

Turystyka

Na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego wyznaczono 483 km szlaków. Turyści mogą poruszać się po szlakach kajakowych rzeką Biebrzą, Sidrą, Jegrznią, Brzozówką, Wissą oraz kanałami: Augustowskim, Woźnawiejskim i Rudzkim. Przygotowano również szlaki rowerowe, piesze, konne oraz ścieżki edukacyjne.
Szlaki kajakowe (rzeką Biebrzą, Sidrą, Jegrznią, Brzozówką, Wissą oraz kanałami: Augustowskim, Woźnawiejskim i Rudzkim) o łącznej długości 223,2km, szlaki rowerowe, szlaki piesze, ścieżki edukacyjne i szlak konny.

Poznaj naszą ofertę

Kontakt

Hotel Kurpia Arte
18-414 Nowogród, Obrońców Nowogrodu 2, Polska
tel: +48 693 920 890
tel: +48 531 279 502
tel: +86 214 04 52
Numer konta
Medical Apartments Sp. z o.o.
ul. Obrońców Nowogrodu 2,
18-414 Nowogród
BS Ostrów Mazowiecka
89 89230008 0028 6415 2000 0001
O NAS
KUCHNIA
ATRAKCJE
WCZASY ODCHUDZAJĄCE
WYDARZENIA
WYDARZENIA
CENY
POKOJE
KONTAKT
RESTAURACJA
BOOKING