Terapia manualna

TERAPIA MANUALNA: 150 zł

W naszym Ośrodku stosujemy terapię Mulligan Concept, opierającą się na mobilizacji kręgosłupa, stawów obwodowych oraz terapię na punktach spustowych.

Głównym celem metody jest zniesienie ograniczeń oraz zniesienia dolegliwości bólowych. Podstawową zasadą terapii jest bezbolesność podczas wykonywania zabiegu. Na tkanki miękkie, mięśnie i powięzie stosujemy terapię punktów spustowych, z powodzeniem przy wielu dolegliwościach bólowych i przeciążeniowych.

Terapia manualna jest dziedziną fizjoterapii popartą licznymi badaniami naukowymi posiadająca podstawy w opracowaniach medycznych. Polega ona na badaniu kręgosłupa i leczeniu stawów obwodowych oraz tkanek miękkich. Bardzo ważną i znaczącą częścią badania jest obszerny wywiad, palpacyjne badanie pacjenta oraz ocena ruchomości i zdolności motorycznych stawów i mięśni.

Wybrane techniki stosuje się w celu zwiększenia ruchomości w stawach w obrębie kręgosłupa i stawów, zniesienia bólu towarzyszącemu ruchowi ustąpienia stanów zapalnych. Podczas pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów oraz ulgę dla zmęczonych i napiętych mięśni. Podstawową zasadą stosowania manipulacji jest BEZBOLESNOŚĆ podczas stosowania technik mobilizacyjnych.

ZASTOSOWANIE:

– bóle głowy i karku,

– bóle korzeniowych,

– rwa kulszowej,

– schorzenia kończyn górnych i dolnych,

– dolegliwości typu migrenowego,

– wady postawy (np. skoliozy),

– zaburzenia snu,

– bóle stawów i kręgosłupa.

Wczasy Odchudzające - Centrum Zdrowia i Wypoczynku Kurpia Arte w Nowogrodzie © Wszelkie prawa zastrzeżone