Wpływ diety na organizm człowieka

wplyw-diety-na-organizm

Organizm człowieka
Organizm człowieka stanowi najwspanialszy, samoregulujący się układ, który dąży do utrzymania stanu równowagi czyli zdrowia. Ta zdolność organizmu do samoleczenia znana była w dawnych wiekach, zaś leczeniem było stwarzanie dogodnych warunków do jej działania.

Współczesny cywilizowany człowiek odszedł daleko od praw Natury. „Ulepszył” pokarm przez m.in. rafinację, denaturację i dodatki chemiczne, pozbawiając go wartości biologicznej. Z tej przyczyny nagromadziły się w tkankach liczne złogi, gdyż własne, samoleczące mechanizmy oczyszczania zostały upośledzone. Rozwinęły się w niespotykanej dotąd skali przewlekłe cierpienia zwane chorobami cywilizacyjnymi. A przecież zdrowie można odzyskać szukając ratunku nie w chemii leków, lecz dzięki powrotowi do życia zgodnego z odwiecznymi prawami Natury.

Równowaga w organizmie odpowiada równowadze w żywieniu. Dlatego naglącą potrzebą jest pozytywne nastawienie, usprawnienie własnych, samoleczących mechanizmów.
Jedną z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych metod leczenia chorób współczesnej cywilizacji okazała się głodówka lecznicza lub jej odmiana – dieta warzywno-owocowa (znana również jako post Daniela, dieta oczyszczająca lub dieta Daniela), a następnie radykalna zmiana stylu życia przez wprowadzenie zdrowego żywienia na stałe.

Wczasy Odchudzające - Centrum Zdrowia i Wypoczynku Kurpia Arte w Nowogrodzie © Wszelkie prawa zastrzeżone