fbpx

Turnusy rehabilitacyjne

Zwalczamy
ból

Poprawiamy samopoczucie

Naprawiamy błędy

Komu pomoże nasz turnus?

 • Złamania, skręcenia, zwichnięcia stawów, stłuczenia.
 • Bóle stawów i kręgosłupa, bóle mięśni, tendinopatie, rwa kulszowa, kręcz szyi, zespół ciasnoty podbarkowej, łokieć tenisisty/golfisty, ból nadgarstka, konflikt udowo-panewkowy, kolano skoczka/biegacza, skręcenia kostki, ostroga piętowa.
 • Stany po operacjach ortopedycznych.
 • Sztywność i spięcia mięśni.
 • Kontuzje sportowe.
 • Problemy z zaangażowaniem danych grup mięśniowych.
 • Terapia blizn (operacyjne, urazowe, cesarskie cięcie).
 • Bolesne miesiączki, bóle w obrębie miednicy.
 • Zaparcia, niestrawność, zgaga.
 • Bóle głowy, migrenowe.
fizjoterapia 1

Bliżej przyrody, bliżej zdrowia

Hotel Kurpia Arte w Nowogrodzie jest położony na skraju Puszczy Kurpiowskiej nad rzeką Narew, w sąsiedztwie największego w Polsce Skansenu Kurpiowskiego. Lokalizacja na granicy parku narodowego daje wszystkim naszym kuracjuszom możliwość odpoczynku w otoczeniu niezwykłej, dziewiczej przyrody, w ciszy i spokoju. 

Posiadamy cztery hektary własnych terenów rekreacyjnych, idealnie nadające się do wypoczynku od miejskiego zgiełku. Zapraszamy na spacery i wędrówki trasami Nordic Walking, podglądanie przyrody, delektowanie się śpiewem ptaków i szumem prawdziwej Puszczy. 

Na terenie hotelu zachęcamy do skorzystania ze strefy SPA (jacuzzi, sauny suche, sezonowy basen, komora tlenowa).

fizjoterapia 2

A oto nasz zgrany TEAM 🙂

Nasz zespół fizjoterapeutyczny to grupa specjalistów zajmujących się rehabilitacją pacjentów poprzez terapię ruchową i inne metody fizjoterapeutyczne. Składa się z wykwalifikowanych fizjoterapeutów, pielęgniarek, masażystów, trenerów personalnych – którzy współpracują ze sobą, aby zapewnić kompleksową opiekę pacjentom. Dzięki współpracy i zgranemu działaniu, nasz zespół może skutecznie pomagać pacjentom w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po urazach, operacjach lub w przypadku różnych schorzeń. Poprzez współpracę i zrozumienie roli każdego członka zespołu, pacjenci mogą otrzymać spersonalizowaną opiekę, dostosowaną do ich potrzeb. Dobra komunikacja i zgrany zespół to klucz do skutecznej rehabilitacji pacjentów! Sprawdź, jak działamy!

fizjoterapia 3

W trakcie naszych spotkań przewidziano:

 • 3 x terapia indywidualna z certyfikowanymi fizjoterapeutami metody PDTr oraz Fascial Manipulation
 • 2 x masaż leczniczy z certyfikowanym masażystą
 • 2 x komora hiperbaryczna lub 2 x wlewy witaminowe (kroplówki witaminowe)
 • 5 x trening leczniczy z certyfikowaną terapeutką (3 metody DNS)
 • 5 x poranny rozruch + nordic walking
 • 5 x autoterapia (praca domowa indywidualnie skierowana pod pacjenta)
 • Sesja relaksacyjna z psychologiem
 • W cenę pobytu wliczona jest dieta śródziemnomorska + noclegi
 • Każdego dnia na pacjentów czeka strefa SPA w czasie wolnym

Poznajmy się lepiej...

Tomek G

Tomasz Chojnicki - fizjoterapeuta

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku “Fizjoterapia”. Fizjoterapeuta z kilkuletnim doświadczeniem pracy. Swoje doświadczenie zdobywałem w państwowych klinikach w Gdańsku oraz Łomży. Certyfikowany terapeuta metody PDTR Global. Aktualnie pasjonat zdobywania wiedzy z zakresu ludzkich połączeń anatomicznych, biochemii funkcjonalnej oraz funkcjonowania narządów wewnętrznych. W codziennej pracy współpracuję z trenerami motorycznymi, lekarzami oraz dietetykami. Ponadto jestem koordynatorem turnusów rehabilitacyjnych w Hotelu Kurpia Arte w Nowogrodzie oraz właścicielem firmy “NeuroHand”. Od wielu lat pasjonuję się piłką nożną, sportami walki oraz historią.

Edyta G

Edyta Karpińska-Laskowska - pielęgniarka

Magister pielęgniarstwa ze specjalizacją operacyjną i zachowawczą. Oprócz dbania o zdrowie kuracjuszy od 16 lat pracuje na bloku operacyjnym. Podczas trwania turnusu wykonuję zabiegi hydrokolonoterapii, oczyszczania wątroby oraz sesje w komorze hiperbarycznej (tlenowej). Służę pomocą i dobrą radą w trudnych momentach “Kryzysu ozdrowieńczego”.

Damian G

Damian Narewski - masażysta

Dyplomowany masażysta – w zawodzie od 2016 raku. “Masaż to moja pasja. W moim zawodzie ważne jest dla mnie przede wszystkim dobro pacjenta oraz profesjonalizm. Każdemu poświęcam pełnię uwagi oraz tyle czasu ile potrzeba, aby dobrze poznać problem i dostosować zabieg do konkretnych potrzeb pacjenta. Niektóre formy pracy terapeutycznej są odczuwane jako bolesne, inne jako relaksujące, przyjemne. Dlatego podczas zabiegu obserwuję pacjenta i dostosowuję do niego swoją pracę. Osobom chcącym poznać sposoby radzenia sobie z bólem samemu, pokazuję dodatkowe formy autoterapii”. 

Rodzaje masażu:

 • Masaż klasyczny
 • Masaż tkanek głębokich
 • Masaż relaksacyjny
 • Masaż sportowy
 • Masaż powięziowy
 • Drenaż limfatyczny

Prywatnie mąż i ojciec. Czas wolny lubi spędzać aktywnie 🙂

Regina G

Regina Kijewska - dietetyk, pielęgniarka

Od 1988 roku zawodowo jako dietetyk i pielęgniarka związana z chorymi, przede wszystkim na cukrzycę i otyłość oraz choroby metaboliczne. Ukończyła studia magisterskie na dwóch kierunkach: dietetyka i pielęgniarstwo, absolwentka studiów licencjackich z psychologii i socjologii zarządzania, studiów podyplomowych z psychodietetyki oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I i II stopień oraz licznych kursów i szkoleń z zakresu dietetyki i pielęgniarstwa. Wykładowca w Akademii Łomżyńskiej. Właściciel Centrum Medycznego CEMED w Łomży. Organizator Podlaskich Konferencji Diabetologicznych w Łomży dla lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego. Aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi, samorządami. Wykładowca na konferencjach ogólnopolskich i regionalnych. W 2018r nominowana w Ogólnopolskim Plebiscycie KOBIETY MEDYCYNY, w 2022r odznaczona BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI przez Prezydenta RP. W swoich działaniach łączy pasję z pracą zawodową. Prywatnie szczęśliwa żona i matka i babcia.

Maciej G

Maciej Domalewski - fizjoterapeuta

Od 8 lat z zawodu i zamiłowania fizjoterapeuta. “Doświadczenie zbierałem w ośrodkach fizjoterapii w Warszawie i w Łomży . Dzięki temu, że fizjoterapia jest moja pasją poszerzam nieustannie swoją wiedzę i doświadczenie w licznych szkoleniach, aby jeszcze efektywniej pomagać ludziom w odzyskiwaniu sprawności. W trakcie wizyty ważny jest dla mnie wywiad i badanie, aby precyzyjnie dotrzeć do problemu, z jakim przybył do mnie pacjent. Skupiam się na całym ciele, aby poszczególne jednostki mięśniowe mogły pracować w odpowiednich wektorach. W mojej pracy wykorzystuję metodę Fascial Manipulation wg Stecco (Manipulacja Powięzi), dzięki której jestem w stanie działać na zmienione dysfunkcyjne miejsca, przywracać odpowiednie „napięcie” i balansować cały układ mięśniowo-powięziowy.

Żaneta G

Żaneta Łapińska - pielęgniarka

Magister pielęgniarstwa. “W pracy z pacjentami stawiam na profesjonalizm, wiedzę i empatię. Lubię swój zawód za możliwość kontaktu z pacjentami, wysłuchania ich problemów oraz pomocy w walce z chorobą. Uśmiech pacjenta to największa radość zarówno dla pacjenta jak i dla mnie.

Patryk G

Patryk Ruban - trener personalny, technik masażysta

Od 2018 roku pracuję jako trener personalny. Z wykształcenia jestem dietetykiem, trenerem personalnym oraz technikiem masażystą. Od lat udaje mi się łączyć zdobytą wiedzę i praktykę z pasją do zmiany sylwetki oraz nawyków żywieniowych u osób w różnym wieku. Moja współpraca z Hotelem Kurpia Arte rozpoczęła się w 2021 i trwa do dziś. W Nowogrodzie prowadzę zajęcia grupowe na sali i świeżym powietrzu (Nordic Walking). Praca z ludźmi daje mi wiele radości i satysfakcji. Interesuję się podróżami i poznawaniem różnorodnych kultur i obyczajów. Czas wolny od pracy uwielbiam spędzać na długich spacerach z psem. 
Emilia G

Emilia Sadowska - trener personalny, oligofrenopedagog

Trener personalny, zawodniczka sportów sylwetkowych, II WC Mistrzyni Polski w kulturystyce i fitness 2021. Prywatnie – mama trójki dzieci, zawodowo – oligofrenopedagog, Od 20 lat nauczyciel w szkole specjalnej.

Terminy turnusów rehabilitacyjnych w 2024 r.

Poznaj naszą ofertę

Kontakt

Hotel Kurpia Arte
18-414 Nowogród, Obrońców Nowogrodu 2, Polska
tel: +48 693 920 890
tel: +48 531 279 502
tel: +86 214 04 52
Numer konta
Medical Apartments Sp. z o.o.
ul. Obrońców Nowogrodu 2,
18-414 Nowogród
BS Ostrów Mazowiecka
89 89230008 0028 6415 2000 0001
O NAS
KUCHNIA
ATRAKCJE
WCZASY ODCHUDZAJĄCE
WYDARZENIA
WYDARZENIA
CENY
POKOJE
KONTAKT
RESTAURACJA
BOOKING